MIN SIDE | (0)  kr 0 | VIS KURV

Produktsøk

Facebook

Nbg 24:7, 120 kapsler
Vis stort bilde


Nbg 24:7, 120 kapsler


Nbg 24:7, Norske Beta Glucaner styrker immunforsvaret ditt 24 timer i døgnet, 7 dager i uka.

Pris: kr 503

Nbg 24:7 styrker første-immunforsvaret ditt

nbg®24:7 er et kosttilskudd som inneholder NBG®-glukan.
NBG®-glukan styrker immunforsvaret og bidrar til en optimalisering av immunceller i mage-tarm-kanalen.

Anbefalt daglig dosering er 1-2 kapsler.

Kroppens immunceller byttes ut hver dag og daglig tilskudd av nbg®24:7™ anbefales for et styrket immunforsvar. Immunforsvaret jobber hver dag, hele året.
nbg®24:7™ kosttilskudd skal ikke benyttes som erstatning for en normal diett. Maksimal dosering 4 kapsler skal ikke overskrides.


nbg®24:7™ er et immunmodulerende kosttilskudd basert på det patenterte Norsk Beta-Glukan (NBG®).
Kosttilskuddet produseres i Norge og NBG® ble oppdaget i Tromsø på 1980-tallet av Professor Jan Raa og Professor Rolf Seljelid (les Historien bak...).
Blant jungelen av kosttilskudd der ute, inkludert andre kosttilskudd basert på betaglukaner, stikker nbg®24:7™ seg ut.
Betaglukanet i nbg®24:7™ er isolert fra gjærcellen Saccharomyces cerevisiae, eller bakegjær på godt norsk. Over 30 års forskning hos Biotec Pharmacon ASA har vist at betaglukan isolert fra nettopp bakegjør er det mest effektive i optimalisering av immunforsvaret.

Det finnes konkurrerende produkter på markedet som også har sitt betaglukan fra bakegjær.
De viktige faktorene for at betaglukan skal kunne styrke immunforsvaret er kilden til betaglukanet, molekylstrukturen, og renheten av produktet. Biotec Pharmacon ASA sin produksjonsprosess av NBG® utvinner et høyrenset betaglukan-produkt, med riktig molekylstruktur som opprettholder den styrkende effekten på immunforsvaret. I produksjonsprosessen renses også gjærkomponenter fra produktet.

Betaglukan er en sekkebetegnelse på en masse stoffer. Det er et såkalt polysakkarid.
Kunnskap om betaglukaner dateres flere tusen år tilbake i tid til kinesisk folkemedisin hvor man benyttet ekstrakter fra ulike sopper til ulike formål som for eksempel urinveisinfeksjoner.
På 1900-tallet ble det gjort flere gjennombrudd som viste at gjær og betaglukaner fra gjær har en effekt på immunforsvaret. Dette har Biotec Pharmacon ASA benyttet i sin forskning og utvikling. nbg®24:7™

« Tilbake til forrige side | Send spørsmål om dette produktet | Del produkt på |
E-post


Butikken på Røros

soloppgangen-logo
Kjerkgata 6, 7374 Røros


Åpningstider:
Mandag-fredag: 09.00-16.30
Lørdag: 09.00-15.00

Alle i rd genser

Juleloftet på Røros

Nisseansikt

Juleloftet er stengt
for sesongen.
Klikk på bildet og se...